شبکه اجتماعی به کلاب به بالاترین پیشنهاد واگذار میشود : 09355253735 - ارتباط در تلگرام : Hamidreza_Farzi

بهاره

چاق ها مراقب حس چشايي خود باشند !

مطالعات نشان مي دهند وزن رابطه نزديکي با نحوه درک شما از مزه غذا دارد.
مطالعات نشان داده افراد چاق بين آب معمولي و آب شيرين شده به سختي تفکيک قائل مي شوند.
سلول هاي حسي در جوانه هاي چشايي مسئول دريافت طعم هاي مختلف هستند و تقريبا هر ده روز يکبار بازسازي و تجديد مي شوند. به نظر مي رسد جوانه هاي چشايي و سلول هاي پروژنيتور به آسيب هاي ناشي از مواد شيميايي التهابي که در زمان چاق شدن افزايش پيدا مي کنند، حساسند؛ درنتيجه به هنگام چاق شدن، شاهد کاهش سريع جوانه هاي چشايي هستيم.
يکي از مواد شيميايي التهابي خاص که هنگام چاق شدن با افزايش روبه رو مي شود، TNF-alpha نام دارد که در نقش پيام رسان بين سلول هاي بدن عمل مي کند. محققان در اين مطالعه، با دستکاري ژنتيکي موش ها، امکان توليد TNF-alpha را از بين بردند. در اين شرايط، کاهش جوانه هاي چشايي حتي در زمان افزايش وزن مشاهده نشد.محققان قصد دارند بررسي کنند که آيا عدم توليد ماده شيميايي التهابي TNF-alpha مي تواند به عملکرد مشابهي در انسان منجر شود.

راه طولاني پسربچه از استراليا تا بالي !

پليس استراليا اعلام کرد در تلاش است دريابد چگونه يک پسربچه 12 ساله استراليايي توانسته پس از مشاجره با والدينش و سرقت کارت هاي اعتباري آنها به تنهايي از اين کشور به بالي سفر کند؟! به گزارش ايسنا، پليس استراليا ضمن ابراز تاسف از اهمال مقامات خطوط هواپيمايي اين کشور در شهر «پرت»، شرايط موجود در اين پرونده را بررسي مي کند تا از تکرار حوادث مشابه در آينده جلوگيري شود.
اين خانواده در مصاحبه با رسانه هاي محلي اعلام کرده اند که پسر 12 ساله شان پس از تصميم خانواده مبني بر لغو سفر به اندونزي براي گذراندن تعطيلات به صورت آنلاين بليت هواپيما و هتل را رزرو کرده و فقط با نشان دادن گذرنامه و کارت دانش آموزي خود توانسته از طريق شهر «پرت» در استراليا به جزيره بالي در اندونزي سفر کند. خانواده اين پسر استراليايي 9 روز قبل، گم شدن فرزندشان را به پليس اطلاع داده بودند و نهايتا در روز 17 مارس اين پسربچه در جزيره بالي پيدا شد.
خود اين پسر نيز در مصاحبه با رسانه هاي محلي استراليا گفته که از سيدني به شهر پرت رفته و سپس از فرودگاه اين شهر به بالي رفته و مقامات حاضر در فرودگاه شهر پرت فقط براي اثبات اين که بالاي 12 سال دارد، گذرنامه و کارت دانش آموزي اش را بررسي کرده اند. همچنين در بالي نيز به مسئولان هتل اعلام کرده که منتظر است تا خواهرش به بالي به دنبال او بيايد. پليس استراليا اعلام کرده که در تاريخ 17 مارس نسبت به حضور اين پسربچه در بالي به آنها هشدار داده شده و پيش از تحويل او به والدينش توسط مسئولين حراست در بالي بازداشت شده بوده است.

روستاي زيباي 800 ساله
گروير از دهکده هاي قرون وسطاست که در منطقه کانتون فريبورگ سوئيس واقع شده است. مسافران زيادي براي ديدن اين دهکده که از مقاصد گردشگري مهم در دره بالايي رودخانه سان است به اين منطقه مي آيند. پنير هاي نرم و خوشمزه اين روستا بسيار معروف است و مردم معمولا براي پخت غذا هاي مخصوص از آن استفاده مي کنند. براي رفتن به قلعه زيباي اين روستا که در قرن 13 ساخته شده بايد خياباني عريض و سنگفرش را طي کرد. از آن بالا به غير از ديدن قلعه، چشم انداز کوه هاي آلپ اطراف هم تماشايي است.


مرگ تنهاترين خرس جهان

تنها خرس قطبي جهان که در مناطق استوايي متولد شده و زندگي کرده بود به علت بيماري هاي مربوط به کهولت سن در سنگاپور مرد.
«اينوکا» تنها خرس قطبي گرمسيري جهان در باغ وحش سنگاپور متولد شد و در حالي که بيش از يک دهه بيشتر از همنوعانش در حيات وحش زندگي کرده بود در 27 سالگي به دليل کهولت سن مرد.
حضور اينوکا در باغ وحش سنگاپور به عنوان يک خرس قطبي همواره دغدغه و موضوع مورد بحث فعالان محيط زيست و فعالان حقوق حيوانات بوده است.
سنگاپور به عنوان کشوري که يک درجه بالاتر از خط استوا قرار دارد، مکان مناسبي براي زندگي گونه هاي حيواني سردسير و خزدار نيست و به همين دليل اينوکا که در سال 1990 ميلادي در باغ وحش اين کشور متولد شد در يک محفظه تحت کنترل آب و هوايي منجمد زندگي مي کرد. فعالان محيط زيست و حقوق حيوانات عليه حضور خرس هاي قطبي در باغ وحش معروف سنگاپور بسيار مبارزه کردند و پس از بحث هاي زياد بر سر رفاه حيوانات، اين باغ وحش سرانجام در سال 2006 اعلام کرد پس از اينوکا هيچ خرس قطبي ديگري را به باغ وحش نخواهد آورد.


اخطار پليس نامحسوس به اردک
پليس سوئيس با استفاده از دوربين‎هاي کنترل سرعت يک موجود قانون شکن را رديابي کرد، اما پس از بررسي عکس هاي ثبت شده از دوربين، آنها متوجه شدند که موجود خاطي يک اردک است.
دوربين هاي پليس در يکي از جاده هاي روستايي در نزديکي شهر برن اخطاري را مبني بر حرکت بيش از سرعت مجاز ثبت کردند. پليس براي شناسايي فرد قانون شکن دست به کار شد، اما در انتها متوجه شد اين تخلف را اردکي که با سرعت بيش از 30 کيلومتر بر ساعت پرواز مي کرده، انجام داده است. اگر به جاي اردک يک خودرو بود، راننده جريمه شده و گواهينامه رانندگي اش براي يک ماه ض

عسل موم دار بخريم يا بدون موم؟

در وعده صبحانه از خوردن کره با مربا خسته شده بود و قصد داشت عسل را جايگزين مربا کند. به مغازه اي رفت تا عسل بخرد. اما در قفسه مورد نظر با تعداد زيادي از عسل هاي موم دار و بدون موم با رنگ هاي تيره و روشن مواجه شد. شنيده بود که عسل تقلبي زياد است. يک عسل با رنگ تيره و موم دار انتخاب کرد. به اين گمان که هر عسلي که با موم عرضه شود و رنگ تيره تري داشته باشد بدون شک طبيعي خواهد بود. اما آيا واقعا اين باور صحت دارد؟

رنگ و طعم ملاک سنجش عسل نيست
عسل براساس اين که از يک يا چند گل تهيه شده باشد داراي انواع تک گل و چند گل است. عسل گل هاي مختلف رنگ و طعم متفاوتي دارند و رنگ آنها از سفيد، کهربايي و حتي قهوه اي و سياه متغير است. عسل هاي روشن طعم ملايم و عسل هاي تيره طعمي تندتر دارند و نمي توان کيفيت و اصالت عسل را بر حسب رنگ و مزه آن شناسايي کرد.

موم مصنوعي در عسل هاي زنبور نديده
براي اين که زنبور براي تهيه موم انرژي زيادي مصرف نکند موم را به شکل صنعتي (مصنوعي) نيز توليد مي کنند و در کندو مي گذارند. در اغلب عسل هاي تقلبي زنبور نديده از موم مصنوعي استفاده مي شود. موم مصنوعي را با پارافين و ترکيبات مشابه تهيه کرده و آن را درون ظروف شيشه اي گذاشته و روي آن عسل مي ريزند.

عسل مصنوعي در بازار
نه تنها موم بلکه عسل را هم به روش مصنوعي توليد مي کنند. شکر، آب، کمي آبليمو و اسانس هاي شيميايي تقليدکننده طعم عسل را با هم مخلوط و حرارت مي دهند. با مقاديري شربت قند، عسل را به غلظت مناسب مي رسانند. با افزودن فروکتوز، شکرک زدن عسل را به تاخير انداخته و با اضافه کردن شربت ذرت، امکان تشخيص آن از عسل واقعي را سخت تر مي کنند.

موم را نجويد
گاهي توصيه مي شود که جويدن موم موجب تقويت دستگاه گوارش و لثه ها مي شود. اما بايد بدانيد داروها و سمومي که عليه بيماري هاي زنبور استفاده مي شود مي تواند در لايه هاي موم رسوب کرده و با جويدن وارد بدن شود.

عسل طبيعي قند کمتري دارد
اغلب عسل هاي موجود در بازار يا از نوع تغذيه اي هستند يعني زنبور علاوه بر شهد گل ها و گياهان از شربت و شکري که در مجاورت کندو قرار داده مي شود، عسل توليد مي کند يا از نوع تقلبي و زنبور نديده است. اين عسل ها قند بالايي داشته و فوق العاده براي بيما

طلاق از دود بلند مي شود

تاثير اعتياد در جدايي زوج ها


ديروز با آمارهايش خيلي ها را ترساند................. آمارهايي که يک سرشان به خانواده ها مي رسيد؛ به همه زوج هاي پير و جواني که يک روز پاي سفره عقد، قرار يک زندگي هميشگي را گذاشتند و حالا در هر ساعت 20 نفرشان رفيق نيمه راه شده اند و راه شان از هم جدا شده است.
اين آمار سال 90، به ازاي هر ساعت، 16 طلاق بوده و حالا به عدد 20 رسيده است. از ثبت 174 هزار و 997 فقره طلاق در سال 96 هم خبر داد؛ آماري که وقتي آن را بين 365 روز سال تقسيم کرديم، سهم هر روز از سال گذشته کشورمان 479 طلاق شد و هر ساعتش همان طور که گفته شد 20 طلاق.


مواد مخدر، دليل اغلب دادخواست هاي طلاق
اين اما همه ماجرا نبود. آن وقت خيلي ها فهميدند بين دادخواست هايي که سال گذشته هرکدام با يک بهانه، پاي زن و شوهر ها را به دادگاه هاي خانواده کشاندند و مِهر ها را حلال کردند و جان ها را آزاد، پاي مواد مخدر بيشتر از بقيه گير بوده است. معمولا مواد مخدر يکي از وجوه اغلب درخواست ها براي طلاق است.
دادخواست هايي که غالبا با تکيه بر بند 2 تبصره ماده 1130 قانون مدني، قانونگذار به زن حق داده است با شرايطي با اثبات اعتياد مرد (زوج) به مواد مخدر يا مشروبات الکلي از طريق عسر و حرج بتواند علي رغم مخالفت مرد، طلاق بگيرد.
دليلي که به ما نشان داد آمار آنها که دلشان پر است از تقديري که به آنها سخت گرفته، بختي که سياه شده و اعتيادي که روي سقف خانه هايشان سايه کرده، کم نيست. زن هايي که وقتي اولين بار از اعتياد شريک زندگي شان با خبر شدند، رنگ از رويشان پريده، چند بار با خودشان تکرار کرده اند حالا چکار کنيم؟ چند بار از خودشان پرسيده اند چرا زندگي من؟! چراهايي که وقتي خلاف همسرشان سنگين تر شده، وقتي مصرف موادشان علني تر شده، به جايي نرسيده اند و دست آخر، آنها را به اين نتيجه رسانده اند که قيد ادامه زندگي را بزنند. دادخواست طلاق بنويسند و جلوي علت اين تصميم، با خودکار آبي بنويسند: اعتياد همسر به مواد مخدر!

لطفا اينقدر نخنديد!

آخه چرا وقتي قدم ميزنيد، با خودتون ميخنديد؟ مگر نشنيديد که ديروز ......... گفت، در مسير رفتن به سرکار، اگر ببينيد مردم شاد هستند، ميفهمد اوضاع خوب است و اگر نخندند، متوجه ميشود مشکلي هست که بايد رفع شود؟ خب اگر ميخواهيد مشکلات حل شود، کمتر بخنديد!

تنها يک ضربه به سر مي تواند خطر ابتلا به پارکينسون را افزايش دهد

مطالعه جديد محققان نشان مي دهد حتي يک ضربه خفيف به سر مي تواند ريسک ابتلا به بيماري پارکينسون را تا 56 درصد افزايش دهد. به گفته محققان دانشگاه کاليفرنيا، اين يافته به اين معني نيست که هر فرد که به سرش در طول زندگي ضربه مي خورد دچار بيماري پارکينسون مي شود.
در اين مطالعه 325 هزار کهنه سرباز که نيمي از آنها در طول زندگي دچار ضربه به سر شده بودند با نيمي ديگر که هيچ ضربه به سري را تجربه نکرده بودند، به مدت 12 سال تحت نظر قرار گرفتند. هيچ يک از شرکت کنندگان در شروع مطالعه دچار بيماري پارکينسون نبودند. در طول مدت مطالعه، حدود 1500 نفر مبتلا به بيماري پارکينسون تشخيص داده شدند که از بين آنها، 949 نفر قبلا دچار ضربه به سر شده بودند. در مجموع محققان دريافتند ريسک کلي بيماري پارکينسون براي افرادي که دچار هر نوع ضربه به سر (خفيف تا شديد) شده بودند 71 درصد بيشتر است. يافته ها نشان داد ريسک پارکينسون در ضربه ملايم به سر 65 درصد بيشتر، در حالي که در ضربه متوسط تا شديد به سر 83 درصد بيشتر است./ مهر


اثر مثبت موسيقي کلاسيک بر کنترل فشار خون
متخصصان علوم پزشکي در دانشگاه دولتي سائوپائولوي برزيل مي گويند افراد مبتلا به فشارخون بالا علاوه بر مصرف دارو بايد به موسيقي کلاسيک گوش دهند. موسيقي موجب افزايش تاثير سودمند دارو در کوتاه مدت بعد از مصرف آن مي شود.
ويتور اينگراسيا والنتي، سرپرست تيم متخصصان در اين باره گفت: ما مشاهده کرديم اين نوع موسيقي موجب بهبود سرعت ضربان قلب و افزايش تاثير داروهاي فشارخون بالا در مدت يک ساعت بعد از مصرف مي شود. در اين بررسي، بيماران برخي روزها بعد از مصرف دارو به موسيقي گوش دادند و در روزهاي ديگر فقط دارويشان را مصرف کردند. نتايج نشان داد تا يک ساعت پس از گوش دادن به موسيقي، ضربان قلب بيماران پايين تر بود و فشار خون آنها نسبت به روزهايي که به موسيقي گوش نداده بودند در وضعيت بهتري قرار داشت. به گزارش اسپوتنيک، متخصصان در اين مطالعه دريافتند موسيقي موجب تحريک سيستم عصبي پاراسمپاتيک شده، فعاليت دستگاه گوارش را بهبود بخشيده و در نتيجه روند جذب داروي فشارخون بالا را تسريع مي کند و از اين رو تاثيرش بر ضربان قلب تشديد مي شود.

مثل يك بيشه نور...

نگاهي به طبيعت بكر روستاي فيلبند مازندران


آب و هواي اين روستا به گونه اي است که پيش بيني هاي هواشناسي در مورد آن اصلا قابل اعتماد نيست و در يک روز ممکن است شاهد چندين پديده جوي باشيد و تنها به فاصله چند ساعت هم برف، هم باران و هم پرتوهاي درخشان آفتاب تابان را به تماشا بنشينيد.
فيلبند مرتفع ترين روستاي ييلاقي حوزه مرکزي مازندران است که در جنوب بابل در بخش بندپي غربي پذيراي گردشگران و علاقه مندان طبيعت است.

پول مجازي تلگرام مي تواند ظرف 6 ماه اقتصاد كشور را فلج كند

تنش با سرويس پيام رسان تلگرام زماني جدي شد که «گرام» يا «رمزپول» اين پيام رسان خارجي راه اندازي شد.
ورود اين رمزپول واکنش هاي مختلفي در دنيا در پي داشته زيرا اين پول ديجيتال توسط شرکتي ايجادشده که هيچ پاسخگويي به نهادهاي رسمي در هيچ کشوري از جهان نداشته و نظارت خاصي نيز از سوي هيچ بانکي بر آن اعمال نمي شود.
عمليات موجود براي راه اندازي گرام، هزينه زيادي داشته و هم اکنون 82 نفر در دنيا 49 درصد اين پول ديجيتال را خريده اند. شک و ترديد به شبکه پيام رسان تلگرام و مدير آن از اينجا بود که گفت اين پول را براي ايران رايج نخواهم کرد در حالي که بيشترين کاربران اين شبکه پيام رسان، ايراني هستند.
وقتي يک شبکه اجتماعي، پولي الکترونيکي را براي تبادلات مالي در آن شبکه در نظر بگيرد که به جز پول معمول و ملي کشور است، هرکس که از آن استفاده مي کند پول رايج و ملي را به رمزپول موردنظر تبديل مي کند و اين به معناي خروج پول ملي است. بر اساس تخمين اگر اين مراودات رونق گيرد ظرف شش ماه مي تواند اقتصاد کشور را فلج کند.
با توجه به اين که 60 درصد کاربران اين شبکه اجتماعي از ايران هستند، استفاده از اين رمزپول در ايران توسط کاربران و براي منافع مالي بدون مانع و وارد کردن اين جمعيت براي استفاده از گرام، موفقيتي صددرصدي براي تلگرام است.
اين ذهنيت که کسي از نقل و انتقال اين پول ديجيتال خبردار نمي شود، انگيزه ديگري براي استفاده از اين پول است. تلگرام سنگين ترين پروژه اي است که در فضاي مجازي وجود دارد و هزينه هايي برابر با فيس بوک دارد که حدود 1.2 ميليارد نفر در آن عضويت دارند.

ايران، اصلي ترين هدف تلگرام
کيفيت سرويس اين شبکه پيام رسان در ايران از همه کشورهاي جهان که اين پيام رسان در آن فعال است از جمله برزيل، روسيه و اوکراين بيشتر است.
حمايت از پيام رسان هاي داخلي به واسطه خطري است که براي کشور در خصوص گرام احساس مي کنيم. برخي که منافع ملي را در نظر نمي گيرند بايد به ناامني هايي که پس از رايج شدن اين رمزپول ديجيتال در کشور به وجود خواهد آمد توجه کنند، زيرا اين مخاطرات آنان را نيز تحت تاثير قرار خواهد داد.
مشکلاتي که از ناحيه فعاليت مالي غيرمجاز موسسات پولي در کشور براي مردم ايجاد شده، فرض کنيد سهم بزرگي از پول ملي به گرام تبديل شود و آقاي

گوش شنوا
آزمايش شنوايي چيست؟


نويسنده: دكتر نيما رضازاده *

خيلي از مردم کنجکاو هستند بدانند يک آزمايش شنوايي از چه بخش هايي تشکيل شده و چه زماني بايد آزمايش شنوايي انجام دهند.
آزمايش شنوايي، آزمايشي است که در آن ميزان شنوايي شما توسط فردي به نام شنوايي شناس اندازه گيري مي شود. ابتدا در مورد وضعيت شنوايي و گوش شما سوالاتي پرسيده مي شود. سپس گوش شما معاينه شده و وضعيت گوش خارجي و مياني بررسي مي شود. در اين مرحله شما وارد اتاق آکوستيک (ضد صوت) مي شويد و هدفون مخصوصي روي گوش شما گذاشته مي شود و صداهاي شبيه بوق يا سوت در گوش شما پخش مي شود. سپس براي بررسي درک گفتار، يکسري کلمات براي شما خوانده مي شود و از شما خواسته مي شود آنها را تکرار کنيد.انجام اين آزمايشات بسيار ساده بوده و درد يا خطري ندارد.

اديوگرام چيست ؟
اديوگرام نتيجه آزمايش شنوايي است. به عبارت ديگر در نمودار اديوگرام،مقادير فرکانس و شدت صداهايي که فرد آنها را مي شنود، ثبت مي شود.
اين کار با گذاشتن يک هدفون که صداهاي بوق مانندي را به گوش ارائه مي دهد، انجام مي شود. در اين حالت فرد به محض شنيدن صدا دکمه اي را فشار مي دهد و بتدريج اين صداها آهسته تر مي شود و اين کار تا زماني که فرد بتواند ضعيف ترين صداهاي ممکن را بشنود ادامه مي يابد. آستانه هاي شنوايي (حداقل صداي قابل شنيدن) روي اديوگرام و براي هر گوش به طور جداگانه ثبت مي شود .

آزمايش گفتار چيست؟
اين آزمون به اديولوژيست کمک مي کند قدرت درک گفتار شخص را تعيين کند.ابتدا مجموعه اي از کلمات دو سيلابي به گوش فرد ارائه شده و بتدريج شدت آنها کم مي شود و کمترين شدتي که فرد قادر به تشخيص و تکرار صحيح کلمات باشد، معين مي شود. سپس مجموعه اي از کلمات يک سيلابي به گوش ارائه شده و از فرد خواسته مي شود آنها را تکرار کند. اين صداها در حدي هستند که به آساني شنيده مي شوند، سپس درصد کلمات درست تکرار شده تعيين مي شود.
برخي آزمايشات گفتاري با ارائه يک سر و صداي همزمان با گفتار انجام مي گيرند که اين حالت درست شبيه شنيدن در يک محيط شلوغ و پر سر و صدا مانند رستوران يا کنار يک خيابان پر ترافيک است.

پس از اين چه بايد کرد؟
خوشبختانه راه حل هاي زيادي براي کمک به افراد کم شنوا وجود دارد. گرچه فقط برخي از مشکلات شنوايي با مصرف دارو يا جرا

5 ماه و 6 روز و 13 ساعت و 42 دقيقه قبل
سن به کلابی
فوق لیسانس
تحصیلات - رشته
1493
تعداد پست
37
تعداد دوست
©  کلیه حقوق برای شبکه اجتماعی به کلاب محفوظ است
کلیه محتوای این سایت توسط کاربران درج شده است و به کلاب هیچ مسئولیتی نسبت به آن ها ندارد.